Wypożyczalnia samochodów gdynia – najczęstsze pytania

Wypożyczanie samochodów jest modne, ale wiele osób nie korzysta z tej opcji, ponieważ nie może znaleźć odpowiedzi na wiele podstawowych pytań. Zatem my teraz spróbujemy wyjaśnić wszystkie nieścisłości związane z takimi propozycjami jak wypożyczalnia samochodów gdynia.

Bardzo często wielu klientów wypożyczalni pyta o to, kto w ogóle może wynająć samochód. Po pierwsze, może to być osoba, która ukończyła 21 lat i posiada prawo jazdy od minimum jednego roku. W niektórych wypożyczalniach ogranicza się również możliwość wypożyczania auta osobom powyżej 70-ego roku. Oczywiście należy mieć ważne prawo jazdy oraz dokument stwierdzający tożsamość – paszport, albo dowód osobisty.
Właściciele firm często zastanawiają się również, czy mogą wypożyczyć samochód na firmę. Jak najbardziej opcja taka jest możliwa. Wtedy, należy przekazać wszystkie dane firmy, które będą konieczne do sporządzenia umowy. Umowa musi zostać podpisana przez osobę do tego upoważnioną, a więc właściciela, albo wspólnika.

A jak wyglądają płatności? Za wypożyczenie samochodu można zapłacić na wiele różnych sposobów. Na pewno możliwa jest płatność gotówką oraz kartą debetowo kredytową. Oczywiście również możemy zapłacić przelewem. Jednak z tym należy uważać, nie wszystkie wypożyczalnie honorują wszystkie karty. Niektóre punkty pobierają również dodatkowe opłaty za płatność np. kartą. Wato dowiedzieć się tego, jeżeli chcemy uniknąć problemów.

Okazuje się, ze dla wielu niejasna jest również kwestia depozytu, a więc tzw. kaucji.

Wypożyczalnia samochodów gdynia http://carfree.pl, podobnie zresztą, jak każda inna na całym świecie, wymaga od wypożyczającego złożenia kaucji, która jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem dla wypożyczalni. Najczęściej następuje to poprzez zablokowanie środków na koncie, tzw. preautoryzacja. W niektórych wypożyczalniach możliwe jest uiszczenie kaucji w gotówce, jednak w większości wypożyczalni honoruje się do tego celu wyłącznie karty kredytowe. Warto ją mieć, jeśli planujemy wypożyczenie samochodu zagranicą.